Skreien tok Warholm-stevne med storm
Da Karsten Warholm inviterte verdenseliten i friidrett til å konkurrere hjemme i Ulsteinvik, stilte Sjømatrådets Team «Godfisk» på showstafetten, utkledt som skrei, fisker og kokk.
Da Karsten Warholm inviterte verdenseliten i friidrett til å konkurrere hjemme i Ulsteinvik, stilte Sjømatrådets Team «Godfisk» på showstafetten, utkledt som skrei, fisker og kokk.
Norge eksporterte sjømat for 12,7 milliarder kroner i januar. Det var den beste januarmåneden noensinne. Dette er en økning på 2,4 milliarder kroner, eller 23 prosent, sammenlignet med januar i fjor.
Oppskrifter på laks, torsk og ørret var på søketoppen på godfisk.no i fjor.
Også i år er det duket for storstilte skreikampanjer i Frankrike, Spania og Tyskland. I Tyskland får kampanjen en ny vri med «årets tøffeste» i sosiale medier. Hun skal bli med på skreifiske i en hel måned.
Hvert år venter både spanjoler, franskmenn og tyskere på skreien. Mange kjenner til fisken med det hvite flakende kjøttet, og anser den som et gourmetprodukt som bare er å få i en kort perio
Skreien lansert i Japan, og for aller første gang får japanerne nyte den norske delikatessen
Når Karsten Warholm inviterer verdenseliten til Ulsteinvik i februar, står både konkurranser og sjømat på menyen.
Norsk klippfisk utgjør over 25 prosent av dominikanernes totale sjømatkonsum
2022 ble tidenes beste år for norsk sjømateksport. Totalt eksporterte Norge 2,9 millioner tonn sjømat til en verdi av 151,4 milliarder kroner i fjor. Det er rekord i verdi og tilsvarer 40 millioner måltider hver eneste dag - året rundt.
Den norske sjømateksporten til Thailand har vokst kraftig de siste årene. Nå kommer Vietnam raskt etter, og kan bli det nye Thailand.
Finansdepartementet har bedt Norges sjømatråd om innspill til den foreslåtte grunnrenteskatten for havbruk. Dette høringsnotatet er nå ferdigstilt og sendt til regjeringen.
Sjømatrådet ønsker å øke tilgjengeligheten av innsiktsdatabasene og har nå lansert en egen API-portal. Den skal gjøre jobben for eksportørene enda enklere.
- Vi jobber kontinuerlig med å tilgjengeliggjøre data og innsikt for våre kunder, og den nye portalen er en del av dette utviklingsarbeidet. Når vi nå kan tilby en automatisert og mer effektiv løsning, blir det enda enklere å hente ut oppda
Da arrangøren Sjømatfest inviterte ti kokkespirer til å lage «Barnas julebord» i Tromsø, var det lutefisk som fikk hovedrollen.
6. desember inntok ti barn fra 5. og 6. klasse fra ulike Tromsø-skoler lokalet på Skarven Kulinariske Teater. Der sto kokk Marius C. Jacobsen fra restaurant Hildr klar til å veilede og bistå på kjøkkenet.
Vil spre sjømatglede
Barna var invitert av arrangøren Sj