Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Årets beste kokker fikk lære om moderne ørretproduksjon

    Når de fire kandidatene til Årets kokk i høst skal kjempe om å få representere Norge i Bocuse d’Or, har de med seg helt ny kunnskap om en av råvarene.
    Takket være et samarbeid mellom Stiftelsen Norsk Gastronomi, Lerøy Sjømatgruppen og Norges sjømatråd ble de fire kandidatene nylig invitert til Lerøy Sjøtroll for å se og lære hvordan ørret produseres i dag.
    - Det var ikke et helt tilfeldig

  • To nye sjømatutsendinger på plass i Tyskland og Portugal

    Christine Iversen (53) og Gudfinna Traustadottir (53) skal lede Sjømatrådets arbeid i to markeder med lange og stolte tradisjoner for norsk sjømat.
    Med bred erfaring fra internasjonalt arbeid, merkevarebygging og forbrukerinnsikt går Christine Iversen og Gudfinna Traustadottir nå inn i rollene som sjømatutsendinger til henholdsvis Tyskland og Portugal.
    Begge har sterke bånd til sine respekt

  • Godfisk inngår samarbeid med matinfluenseren @Krisslovesfood

    Godfisk.no har nylig inngått et spennende samarbeid med den populære matinfluenseren og spareguruen Krisslovesfood.
    Målet med samarbeidet er å inspirere flere til å inkludere mer fisk i kostholdet – på en enkel og rimelig måte.
    Krisslovesfood, eller Kristoffer Tvilde som han egentlig heter, er en matentusiast som brenner for å spre matglede gjennom enkle oppskrifter og nyttige tips.
    Har

  • Trond Rismo forlater Sjømatrådet

    Norges sjømatråds utsending til Portugal, Trond Rismo, har funnet seg ny arbeidsgiver. Når hans åremålsperiode i markedet utløper 1. august, forlater han dermed Sjømatrådet etter 9 år i selskapet.
    - Jeg er stolt over min tid i Sjømatrådet. Det har vært givende å jobbe med flinke folk både i selskapet og i sjømatnæringen. Det er en tid for alt, så etter perioden i Tromsø, etterfulgt av tre fine

  • Slik påvirkes sjømatnæringen av USAs nye tollsatser

    9. april innfører USA nye tollsatser mot varer fra en rekke land. Her gir vi deg en løpende oppdatering på hvordan dette vil påvirke den norske sjømateksporten.
    Først litt overordnet fakta om de ulike tollsatsene for noen utvalgte land og markeder:
    Kina: 34 prosent EU: 20 prosent Norge: 15 prosent Island, Færøyene, Chile og Storbritannia: 10 prosent
    2. april ble Norge annonsert med 15 p

  • Her er de ferske markedsgruppelederne

    Erik Holvik, Leif Haagensen og Stian Hjelle er nyvalgte ledere i hver sin markedsgruppe i Sjømatrådet. De peker alle på viktigheten av å jobbe godt sammen i en krevende tid.
    Sjømatrådet har til sammen fem markedsgrupper der de viktigste bransjene er representert. Markedsgruppene for laks og ørret, reker og skalldyr, pelagisk, hvitfisk og konvensjonell jobber med spesifikke artsstrategier, men h

Vis mer