Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Makrellens svar på «Beaujolais nouveau»

    For aller første gang introduseres sprellfersk norsk makrell i Japan. Den ferske makrellen er tiltenkt kresne japanske ganer, og har fått navnet «Saba nouveau» - inspirert av den berømte franske rødvinen Beaujolais.

  • Serverer kunnskap om norsk klippfisk

    Når deltagerne i Årets Kokk-konkurransen i Portugal skal kjempe om å lage de beste rettene med nasjonale produkter er klippfisk fra Norge en selvskreven ingrediens.
    Denne uken møttes de 18 kokkene i den gjeve nasjonale konkurransen til workshop for å lære mer om hvorfor den norske torsken er blitt så populær i det portugisiske kjøkken.
    - Alle kokker i Portugal kjenner klippfisken godt som p

  • Toppforskere ber verden spise enda mer sjømat

    100 ledende forskere fra hele verden har talt: Å øke sjømatkonsumet blir helt essensielt for å løse klodens miljø-, kostholds- og samfunnsutfordringer.
    På oppdrag fra Stockholm Resilience Centre, Stanford University og EAT har 100 ledende forskere fra mer enn 25 vitenskapelige institusjoner over hele verden vurdert sjømatens betydning for å sikre sunne, rettferdige og bærekraftige matsystemer

  • Rekord for lakseeksporten forrige uke

    Det var rekordeksport for norsk laks forrige uke. Aldri tidligere har det blitt eksportert mer laks for en enkelt uke enn i uke 36 i år.

  • Portugisisk ungdom med vind i seilene for bærekraftig norsk torsk

    «1001 måter å lage klippfisk på, men bare én måte å fiske på: bærekraftig»
    Med dette slagordet i front ble en gruppe portugisisk ungdom utnevnt som bærekraftsambassadører for norsk sjømat under en høytidelig overrekkelse på seilskipet Statsraad Lehmkuhl i Lisboa havn.
    Ungdommene fra Antonio Damasio skole nådde tidligere i år helt i toppen i en nasjonal konkurranse for skoler i Portugal med

  • Nå markedsføres saltfisk i Spania

    Akkurat nå har en treårig saltfisksatsing startet i Spania. Målet er å gi norsk saltfisk en klar identitet, der håndverk og kvalitet er i fokus.
    - Vi har startet første steg i markedsføringen av saltfisk i Spania. Denne kampanjen skal skape oppmerksomhet rundt norsk saltfisk hos importører og kjeder. De skal se at vi nå kommer til å satse på saltfisk i Spania. I selve markedet retter vi oss mot

  • Tidenes største verdivekst for sjømateksporten

    Norge eksporterte sjømat for 9,6 milliarder kroner i august. Det er en økning på 2,3 milliarder kroner, eller 32 prosent, sammenlignet med august i fjor.
    - Norsk sjømateksport har aldri hatt en høyere verdi i en august-måned før. En gradvis gjenåpning av verdenssamfunnet har åpenbart hatt en positiv effekt. Det er svært gledelig å se at sunn, smaksrik og bærekraftig sjømat fra Norge er så ette

  • Sjømatrådet deltar på Saudi-Horeca

    For første gang siden pandemien startet ser det ut til at Sjømatrådet kan delta fysisk på en stor, internasjonal messe.

  • Eventyrlig vekst for skalldyreksporten

    Verden mesker seg med norske skalldyr. Aldri før har Norge eksportert skalldyr for høyere verdier enn i årets julimåned. Etterspørselen er stor både i Europa, Asia og USA.

  • Må se fisken i øynene

    Aldri før har spanjolene spist mer laks enn nå. Men spanjolene foretrekker å «se fisken i øynene» før de kjøper den. Det er viktig kunnskap i forkant av årets store laksekampanje i Spania.

  • Voldsom verdivekst for sjømateksporten

    Norge eksporterte sjømat for 9,5 milliarder kroner i juli. Det er en økning på 1,6 milliarder kroner, eller 21 prosent, sammenlignet med juli i fjor.

Vis mer