Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Årets første «Saba Nouveau» makrell lanseres igjen i Japan

    For fjerde år på rad har den sesongbaserte norske makrellen «Saba Nouveau» kommet til Japan. Makrellen har blitt en høsttradisjon siden den ble lansert for første gang i 2021. Ikke minst har den blitt en smaksfavoritt blant japanske forbrukere.

  • Tidenes beste august for sjømateksporten

    Norge eksporterte sjømat for 14,6 milliarder kroner i august. Dette er en økning på 724 millioner kroner, eller 5 prosent, fra samme måned i fjor.
    – August i 2024 har tidenes høyeste eksportverdi målt i en august-måned, sier administrerende direktør i Norges sjømatråd, Christian Chramer.
    Halvparten av den totale veksten i verdi kan tilskrives valutaeffekten.
    – Sammenlignet med i fjor, er

  • Fiskesprell øker råvarestøtten til grunnskolen

    Etter rekordresultater på deltakelse i skoleåret 2023–2024, øker Fiskesprell råvarestøtten til grunnskolen og til oppskriftskonkurransen Kokkesprell. Målet er å fortsette å inspirere og motivere til sjømatkonsum hos barn og unge.

  • Eksportverdien i juli endte på 13 milliarder kroner

    Dette er en økning på 727 millioner kroner, eller 6 prosent, fra samme måned i fjor De største markedene for norsk sjømateksport i juli var Polen, Danmark og Nederland Det ble eksportert sjømat til totalt 111 land i juli. Dette er 1 flere enn juli i fjor.
    - Årsaken bak økningen i eksportverdien for juli er en svekket norsk krone både mot euro og dollar. Vi ser at en ganske kraftig prisnedgang

  • Prisstigning og fallende sjømatkonsum

    Vi har tatt for oss innkjøps- og salgstall fra Flesland Markedsinformasjoner, og sett nærmere på hvordan sjømatkonsumet har utviklet seg det siste året.

  • Svak juni måned ga nedgang i sjømateksporten i første halvår

    Norge eksporterte sjømat for 80,6 milliarder kroner i første halvår. Det er en nedgang på 1,6 milliarder kroner, eller 2 prosent, sammenlignet med samme periode i fjor.
    - Selv om det ikke ble verdivekst, har vi lagt bak oss et første halvår som er tidenes nest beste målt i verdi. Det er kun fjoråret som har vært bedre. En svak norsk krone og høye priser på torsk og laks løftet verdien i årets f

  • Verdivekst for laks og ørret bidro til solid sjømateksport i mai

    Norge eksporterte sjømat for 14 milliarder kroner i mai. Det er en økning på 1 milliard kroner, eller 8 prosent, sammenlignet med samme måned i fjor.
    - Verdiveksten i mai skyldes i stor grad økte eksportvolum av både laks og ørret, samt prisvekst på laks, sier administrerende direktør i Norges sjømatråd, Christian Chramer.
    Tidenes beste mai for sjømateksporten
    I årets fire første måneder

  • Johnny Håberg blir ny sjømatutsending til Afrika

    Norges sjømatråd har ansatt Johnny Håberg (52) i stillingen som sjømatutsending til Afrika. Håberg vil lede Sjømatrådets arbeid i regionen fra og med sommeren 2024.
    - Jeg er meget fornøyd med at Johnny blir Sjømatrådets nye utsending i en viktig region for norsk sjømat. Vi ser fram til å få på plass hans brede internasjonale erfaring fra sjømatnæringen, og svært gode kunnskap om noen av produkt

  • Valutaeffekt ga verdivekst for sjømateksporten i april

    Norge eksporterte sjømat for 13,9 milliarder kroner i april. Det er en økning på 924 millioner kroner, eller 7 prosent, sammenlignet med samme måned i fjor.
    - Eksportverdien har aldri vært høyere i en april måned enn i år. Veksten skyldes i stor grad den norske kronen, som er litt svekket mot både euro og amerikanske dollar sammenlignet med april i fjor. I tillegg var det i forrige måned økte

  • Nedgang i sjømateksporten i første kvartal

    Norge eksporterte sjømat for 40,2 milliarder kroner i første kvartal. Det er en nedgang på 1,2 milliarder kroner, eller 3 prosent, sammenlignet med samme periode i fjor.
    - Takket være en svak norsk krone og høye priser var det vekst i eksportverdien i januar og februar. I mars avtok imidlertid valutaeffekten, samtidig som det har vært volumfall for en rekke arter i årets første tre måneder. Res

  • Skrei, tørrfisk og kamskjell på menyen under Bocuse d’Or Europe 2024

    I denne uken samles Europas 20 beste kokker i Trondheim for å konkurrere i prestisjetunge Bocuse d’Or Europe 2024. Her vil skrei, tørrfisk og kamskjell være sentrale råvarer.
    Vinneren av «Årets kokk 2023», Håvard Werkland, er Norges kandidat. Sammen med coach Christopher W. Davidsen og commis Grunde Gillund skal han i ilden på mesterskapets første dag, tirsdag 19. mars.
    Norges sjømatråd e

Vis mer